CUKRÁRNA POD VĚŽÍ

vitrina

Cukrárna Pod věží vznikla v roce 2013 jako rodinný podnik ve vlastních prostorech s ideou vyrábět a nabízet dorty, zákusky a čokoládové výrobky podle poctivých receptur. Při jejich výrobě používáme kvalitní suroviny jako živočišnou šlehačku s 35 % tuku, nugát z lískových oříšků, české máslo, jednodruhové džemy apod. Pečeme vlastní korpusy, vaříme a šleháme svoje krémy. Naše výrobky opravdu neobsahují žádné polotovary nebo instantní směsi, chemická aromata ani jakékoli konzervační přísady, nepoužíváme ani tzv. tmavou cukrářskou polevu, ale polevu z pravé čokolády bez rostlinného tuku. Zkrátka pečeme jako doma.

Vyrábíme také čokoládové bonbóny včetně jejich náplní z pravé belgické čokolády Callebaut. Ta je také používána k výrobě horkého čokoládového nápoje (hořká, mléčná, bílá nebo karamelová).

Kávu máme od italské značky Trombetta, chutná doopravdy jako v Itálii, je silná, aromatická, hořká a má bohatou a hustou pěnu.

Naší specialitou je vídeňský zákusek Kardinalschnitte, u nás zvaný Kardinál. Jedná se o lehounký dezert z dvojího korpusu, který tvoří dvoubarevné žluté a bílé čtverečky, plněný šlehačkou a troškou džemu. Neobvyklým zpracováním pár běžných surovin vzniká překvapivě lahodný kousek... Při hledání tohoto receptu jsme objevili jednoho vídeňského cukráře, z jehož repertoáru nás zaujaly další receptury a některé z nich se úspěšně zabydlely v naší stálé nabídce: makový dort, dort s čokoládovou pěnou, Schwarzwaldský dort a nugátový dort.

Mnohé z našich dortů jsou přirozeně bezlepkové a i když se nejedná o prvotní záměr ale o výsledek kvalitní receptury, jsme rádi, že můžeme uspokojit zákazníky s celiakií nebo s krátkodobou bezlepkovou dietou. Můžeme nabídnout bezlepkové verze i některých zákusků běžně vyráběných z pšeničné mouky. Viz možnosti filtru v Nabídce dortů. Současně je možné objednat si u nás jakýkoli dort ve formě vhodné pro alergiky na laktózu, kdy živočišnou šlehačku a máslo nahradíme jejich rostlinými protějšky.

V letní sezóně vyrábíme točenou zmrzlinu - banánovou a jahodovou s 50% obsahem čerstvého ovoce a vanilkovou a čokoládovou.

Cukrárna je rozdělena na příjemnou nekuřáckou kavárnu s připojením Wi-Fi, salónek a velký dětský koutek. Nabízíme výběr domácích i zahraničních vín, alkoholických nápojů a koktejlů, dále kromě klasické nabídky tradičních nealkoholických nápojů také výborné jablečné mošty kombinované s dalším ovocem z ekofarmy Roubenka z obce Stvolny u Manětína-bez konzervantů a přidaného cukru, domácí limonády či čaje z čerstvé máty nebo zázvoru.

Ceník nápojů
Ristretto 39,-
Espresso 39,-
Café Latte 45,-
Cappuccino 45,-
Vídeňská káva 45,-
Turecká káva 30,-
Decaffe 35,-
Ledová káva 45,-
Horká čokoláda 43,-
Čaj London Herbs, green tea, english afternoon 35,-
Čaj z čerstvého zázvoru nebo máty 40,-
Chlazená filtrovaná voda 0,2l 16,-
Chlazená filtrovaná soda 0,2l 20,-
100% bio mošt 0,1l 12,-
Mátová, zázvorová nebo citronová limonáda 0,5l 40,-

© CUKRÁRNA POD VĚŽÍ
© PHOTOS MARTIN PAVLÁT | FOOD DESIGN VALÉRIE OSTŘÍŽKOVÁ
©  WEBBY KOWORKS.CZ