CUKRÁRNA POD VĚŽÍ

vitrina

Cukrárnu jsme otevřeli v roce 2013 a důvodem nám byla láska ke sladkému tvoření, k objevování a zkoušení pro nás nových receptů a oprašování těch starých, nadmíru poctivých.

Původní inspirace vídeňskou kavárnou má na svědomí v našem repertoáru například nejoblíbenější položku - řez Kardinál (Kardinalschnitte), dále pak makový dort s lískovými ořechy výrazné chuti, neboť neobsahuje mouku, nugátový dort anebo velice oblíbený dort s čokoládovou pěnou. Najdete u nás však i klasický a poctivý větrník s krémem z vysokoprocentní živočišné smetany, mandlovou laskonku, punčový řez nebo Schwarzwaldský dort a také méně známé kousky, které však stojí za ochutnání - dort s pěnou s Baileys, kakaový řez s malinami, francouzskou Operu nebo maďarský dezert Somlói Galuska.

Nejsme vůbec trendy provozovnou avšak ani ne zamrzlým retro. Máme osvědčené a poctivé receptury a tak se můžeme pochlubit i bezlepkovými výrobky, které si k nám ale našly cestu jen a jen díky své chuti.

Vyrábíme veškeré součásti našich zákusků - pečeme svoje korpusy, vaříme a šleháme svoje krémy, nepoužíváme instantní směsi ani jiné polotovary, zkrátka pečeme jako doma.

K dortíkům Vám rádi nabídneme kávu značky Trombetta, kávu silnou a hořkou tak, jak ji známe z Itálie. Nebo horkou čokoládu Callebaut - pouze čokoládové “pecky”, které si sami rozpustíte v teplém mléce.

V létě vyrábíme točenou zmrzlinu - jako nejideálnější dvojice nám vyšla banánová a čokoládová, ale v jahodové sezóně u nás koupíte i jahodovou a vanilkovou.

Naše provozovna je rozdělena na kavárničku s nabídkovým pultem v přízemí a její větší část se nachází v suterénu, který je dostupný pouze po schodech. Zde jsou kromě samotné cukrářské výrobny dva salonky o kapacitě každý 15 míst. Prostor jednoho z nich jsme využili jako dětský koutek pro krátkodobé zabavení našich malých hostů.

Možnost velkoobchodní spolupráce

Máte kavárnu, čajovnu nebo bar bez vlastní výrobny a rádi byste svým hostům nabídli dobrý a elegantní zákusek? Domluvme se na ochutnávce našich dortů nebo nás předem požádejte o zaslání aktuálních cen pro pravidelné odběratele…

Ristretto 39,-
Espresso 39,-
Café Latte 45,-
Cappuccino 45,-
Vídeňská káva 45,-
Turecká káva 30,-
Decaffe 35,-
Ledová káva 45,-
Horká čokoláda 43,-
Čaj London Herbs, green tea, english afternoon 35,-
Čaj z čerstvého zázvoru nebo máty 40,-
Chlazená filtrovaná voda 0,2l 16,-
Chlazená filtrovaná soda 0,2l 20,-
100% bio mošt 0,1l 12,-
Mátová, zázvorová nebo citronová limonáda 0,5l 40,-

© CUKRÁRNA POD VĚŽÍ
© PHOTOS MARTIN PAVLÁT | FOOD DESIGN VALÉRIE OSTŘÍŽKOVÁ
©  WEBBY KOWORKS.CZ